Basınçlı Tanklar

Ana Sayfa → Basınçlı Tanklar


Filtre

Su ve bazı küçük ölçekli endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde, askıda katı madde (AKM) ve bulanıklık gideriminde kullanılmaktadır. Filtre malzemesi silistir. Kum filtrelerimiz özel bir istek yok ise su ve yüzme havuzu filtrasyonunda 20 m/saat, atıksu filtrasyonunda 10 m/saat filtreleme hızı esas alınarak boyutlandırılmaktadır.


Su arıtımında serbest klor, organik madde, koku ve renk giderimi ile bazı küçük ölçekli endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde mevcut arıtma tesisinin veriminin yetersiz kalması durumunda deşarj öncesi organik kirlilik giderici olarak da kullanılmaktadır. Filtre malzemesi granül aktif karbondur. Aktif karbon filtreleri özel bir istek yok ise organik madde giderimi için 5 m/saat, serbest klor giderimi için ise 20 m/saat filtreleme hızı esas alınarak boyutlandırılmaktadır.


Filtreler zaman zaman geri yıkama yapılarak temizlenmektedir. Geri yıkama işlemi kapasite ve isteğe göre el ile gerçekleştirebildiği gibi pnömatik veya elektrik kumandalı vanalar kullanılarak otomasyona da bağlanabilir.Daf Basınç Tankı

Daf ünitelerinde geri devir edilen sirkülasyon suyunun basınç altında çözünmüş havaya doyurulması amacıyla kullanılmaktadır. Basınç tankına hem sirkülasyon suyu hem de basınçlı hava girişi olmakta basınç altında su içinde çözünen havanın daf ünitesine beslenmesi ile mikro kabarcık oluşumu sağlanmaktadır. Basınç tankı sirkülasyon debisine göre boyutlandırılır.Basınç tankında; seviye şamandırası, basınç ayar vanası, manometre, emniyet valfi, selenoid vana standart aksesuarlardır.